İzmir-Karabağlar 112 Ambulans İstasyonuna Saldırı

  23.04.2012   4372 okunma   
İzmir'de, çevreyi rahatsız ettiği için kendisini şikayet eden sağlık görevlilerinin bulunduğu 112 istasyonunu döner bıçağıyla basan ve 3 kişiyi tartaklayan E.K., serbest bırakılmasından bir gün sonra yine sağlık görevlilerine saldırmaktan gözaltına alındı. E.K., ifadesinin alınmasının ardından bir kez daha serbest bırakılırken, özellikle bölgedeki sağlık çalışanlarının tedirginliği arttı. 

Karabağlar 112 Ambulans İstasyonu görevlileri, yaklaşık 20 gün önce, sokakta içki içip çevreyi rahatsız eden E.K. ve bir grup arkadaşını polise şikayet etti. Bu durumu hazmedemeyen E.K., geçen cumartesi günü, Peker Mahallesi 4951 Sokak 31 numarada bulunan 112 ambulans istasyonunu, iddiaya göre elindeki döner bıçağıyla bastı. O sırada orada bulunan Yeşilyurt, Torbalı ve Ödemiş 112 Ambulans İstasyonu görevlilerinin de aralarında yer aldığı 15 kişiye saldıran E.K.'yi 3 sağlık görevlisi durdurdu. Elindeki döner bıçağının alınması üzerine kaçan E.K., ihbar üzerine polis tarafından yakalandı. 

Darp raporu alan sağlık görevlileri Bekir Gürel (39), Gürkan Denizçelik (24) ve Emin Ölmez (21) zanlı E.K.'den şikayetçi oldu. Polisin ifadesini aldığı E.K., savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Hakkındaki evrakların adliyeye gönderilmesi istendi. 

TEKRAR SAHNEDE 
Dün akşam saatlerinde, Abdi İpekçi Mahallesi 3725 sokak üzerindeki kahvede, fenalaşan bir hastanın bulunduğu ihbarını alan Karabağlar 112 Ambulans İstasyonu görevlileri harekete geçti. Bir gün önce arkadaşlarına saldıran E.K.'nın serbest bıkarılmasının tedirginliğini yaşayan sağlık görevlileri, bildirilen adrese vardıklarında şoke oldu. Sağlık görevlileri, girdikleri kahvede, hasta diye bildirilenin E.K. olduğunu görünce dışarı çıkıp uzaklaştı. Yeşilyurt Polis Merkezi'ne giden 3 acil yardım görevlisi, serbest kalan E.K.'nın kasıtlı olarak yalan ihbarda bulunulmasını sağladığını ve can güvenliklerinin olmadığını belirterek şikayetçi oldu. Bunun üzerine polis ekipleri E.K.'yı yakalamak için çalışma başlattı. 

ACİL SERVİSİ KARIŞTIRDI 
Ekipler sokaklarda E.K.'yı ararken, İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'nde bir kişinin doktor ve sağlık görevlisine saldırdığı ihbarı geldi. Acil servise yönelen ekipler, saldırganın şikayet üzerine aradıkları E.K. olduğunu gördü. Gözaltına alınan E.K., Yeşilyurt Polis Merkezi'ne götürüldü. Arkadaşları tarafından sinir krizi geçirdiği söylenerek acil servise getirilen E.K.'nın "Bana dokunmayın, dokunursanız fena olur" diyerek tedaviyi kabul etmediği, yakınlarının ise "Sakinleştirici yapmazsanız burada bırakırız" demesi üzerine sakinleştirici iğne yapıldığı belirtildi. 

Yapılan sakinleştiricinin ardından E.K.'nın aniden Doktor Neslihan Satılmış ile sağlık görevlisi Metin Can'a saldırdığı bildirildi. Araya giren güvenlik görevlilerinin kurtardığı Dr. Neslihan Satılmış ile sağlık görevlisi Metin Can, polis merkezine giderek E.K.'den şikayetçi oldu. Polis merkezinde ifadesi alınan E.K. savcının talimatıyla yine serbest bırakıldı. 

Sağlık çalışanlarının konuyla ilgili olarak İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde yarın basın açıklaması yapacakları öğrenildi. 


Kaynak: haberler.com