Alanya'da Hasta Yakınları Doktora Saldırdı

  12.04.2012   2179 okunma   
Antalya'nın Alanya ilçesinde kendilerini jiletle yaralayan 2 kişi ile yanlarında bulunan 2 kişi, tedavi olmak için gittikleri hastanede önce doktora, ardından polise saldırdı.

Edinilen bilgiye göre, 10 Nisan 2012 günü, kendilerini jiletle yaralayan Yusuf A. (26) ve Metin G. (19) ile yanlarında bulunan arkadaşları Ahmet Y.(19) ve Hakan D. (19), tedavi olmak için Alanya Devlet Hastanesi'ne gitti. Alkollü oldukları öne sürülen 4 kişi, önce acil servis doktoru Ömer Faruk Tünay'a saldırdı. Gürültü üzerine acil servise gelen polis memuru Öztürk Ş. de, olaya müdahale ettiği sırada şahısların saldırısına uğradı.

Hastanenin görevli güvenlik görevlileri ve olay yerine gelen polis ekibi tarafından etkisiz hale getirilen 4 kişi, polis merkezine götürüldü. İfadeleri alınan şahıslar, "görevli memura mukavemet, tehdit, hakaret ve kasten yaralama" suçlarından adliyeye sevk edildi. Zanlılardan Ahmet Y. ve Hakan D. savcılıktaki sorgularının ardından serbest bırakılırken, Yusuf A. ve Metin G. ise tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi


Kaynak: haberler.com