Doktora Şiddet Uygulayan Uzman Çavuşun Yargılanmasına Başlandı

  14.11.2012   1864 okunma   
Samsun'da muayene için gittiği hastanede görevli doktoru silahının kabzasıyla kafasına vurarak yaraladığı iddiasıyla hakkında dava açılan uzman çavuşun yargılanmasına başlandı.

Olay, Gazi Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde yaklaşık 7 ay önce meydana gelmişti. Bir rahatsızlığı nedeniyle Samsun'da Gazi Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne giden uzman çavuş Ç.E. ile acil serviste görevli Dr. Alaaddin Taştan arasında tartışma çıkmış, yaşanan tartışma esnasında Uzman Çavuş Ç.E.'nin belindeki silahı çıkartarak kabzasıyla Dr. Alaaddin Taştan'ın kafasına vurarak doktoru hastanelik etmişti. Doktoru hastanelik eden Uzman Çavuş Ç.E., Samsun 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Kendini savunan Uzman Çavuş Ç.E., mahkemede verdiği ifadede, "Olay tarihinde 45 günlük bebeğim rahatsızdı. Çocuk hastanesinde yoğun bakımdaydı. Moralim aşırı derecede bozuktu. Yorgun ve uykusuzdum. Başın ağrıyor ve boğazımda bir rahatsızlık vardı. Yutkunma zorluğu çekiyordum. Eşim ile birlikte Gazi Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne gittim. Doktor Alaaddin Taştan boğazıma baktı. Önemli bir problemin olmadığını ve iğne yaptırıp göndereceğini söyledi. Ben de iğne yaptırmayı kabul etmedim. Doktorun ilgisizliği beni üzdüğünden oradaki görevliye ismini sordum. Hastaneden giderken doktor ile aramızda tartışma çıktı. Boğuşmaya başladık. Silahım belimden yere düşmüş. Boğazımı sıktı. Boğuşma sırasında yerde elime geçen bir şeyi kurtulmak için doktorun yüzüne doğru vurdum. Neyle vurduğumu hatırlamıyorum. Amacım sadece kendimi savunmaktı. Beratimi istiyorum" dedi.

Görev yaptığı hastanede hastanelik olan Doktor
Alaaddin Taştan, müşteki ve sanık olarak verdiği ifadede, "Uzman Çavuş Ç.E., boğazının ağrıdığı şikayetiyle acil servise geldi. Grip başlangıcı olduğunu düşünerek iğne yaptırması gerektiğini söyledim. Ancak eşi panik haldeydi. Acaba daha önemli bir rahatsızlık var mı diye tedirgindi. Ben ciddi bir rahatsızlığı olmadığını söyledim. Yanlarından ayrılıp başka hastayla ilgilenmeye başlardım. Personele benim adımı sorduğunu duydum. Yanlarına giderek adımı söyledim. Hastaneden ayrılırken bana hakaret etmeye başladı. Beni dışarı davet etti. Güvenlik görevlisi kendisini dışarı çıkarmak istedi. Bu sırada silahını çıkartıp kabzası ile kafama vurdu. Sersemledim. Kesinlikle boğazını sıkmadım. Kendisine tekme atmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum" diye konuştu.

Duruşma, tanıkların dinlenmesi için ertelendi.


Kaynak: haberler.com / 14.11.2012