Trabzon'da Hekimden Başhekime Şiddet

  14.10.2012   1858 okunma   
Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin başhekimi Ekrem Algül, her sabah olduğu gibi önceki sabah da Ganita mevkisindeki yürüyüş yolunda spor yaparken saldırıya uğradı. 

Başına ve yüzüne aldığı yumruk darbeleriyle yaralanan Algül biraz ötedeki aracına binerek kaçmayı başardı. Polise başvuran Algül, kendisine saldıran kişinin aynı hastanede yaklaşık 15 yıldır göz doktoru olarak görev yapan amatör boksçu Ethem C., olduğunu öne sürdü. Algül, Ethem C.'nin kendisini yumrukladığını, taşla başına vurmak istediğini, aracıyla kaçarken de arkasından taş attığını iddia etti. Şikâyet üzerine polis tarafından gözaltına alınan ve savcılığa sevk edilen Ethem C., suçlamaları kabul etmedi. "Başhekime niye saldırayım" diyen doktor, "Onu severim" ifadelerini kullandı. Savcılık doktoru serbest bırakırken olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Sağlık Bakanlığı da, Trabzon'a olayı soruşturmak amacıyla bir müfettiş gönderdi. Olay nedeniyle üzgün olduğunu belirten Algül "Ben sürekli spor yaptığım için iyi koşarım. Öyle kaçabildim. Aramızda geçmişe dayalı husumet vardı. Başına gelenlerden beni sorumlu tuttu" ifadelerini kullandı. 

RÜŞVETTEN YERİ DEĞİŞTİRİLMİŞ 
İddiaya göre Ethem C., hastanedeki disiplinsiz hareketleri nedeniyle yapılan idari soruşturmalarda çok sayıda kınama, uyarı ve kademe ilerlemesi cezaları aldı. Bir hastasını da dövdüğü öne sürülen Ethem C.'nin yeri, "rüşvet" gerekçesiyle değiştirildi. 


Kaynak: sabah.com.tr / 08.10.2012